Mea Patria – letné stretnutie s verejnosťou

_MG_7933

Celá činnosť združenia Mea Patria je postavená na zachovávaní našej identity , tradícií a kultúry. No základom tohto celého je človek ako základ nášho národného spoločenstva.

Rozhodli sme sa, že sa pokúsime viac priblížiť ľuďom v našom okolí. Ako ideálna príležitosť k tomu poslúžil gulášový festival v rámci mestských slávností v Nových Zámkoch.

V poslednú júlovú sobotu sa družstvo Mea Patria vybralo na miesto konania festivalu do Bernolákovho parku, kde sme skoro ráno začali stavať náš stánok a pripravovať sa na samotné varenie gulášu. Nešlo nám ani tak o výhru, ale o bezprostredný kontakt s ľuďmi. O kontakt s našimi priateľmi a sympatizantmi ale aj s ľuďmi, ktorí nás doposiaľ nepoznali a nepoznali ani naše názory, postoje a idey.

_MG_7877

Necelé dve hodiny po otvorení stánku Mea Patria začali prichádzať prví  návštevníci a začala sa spontánna diskusia na témy vážne aj menej vážne. Sme radi, že ani zďaleka všetci nerezignovali na veci verejné či už na lokálnej, celoštátnej či dokonca minimálne celoeurópskej úrovni. Je povzbudením zistiť, že mnohí si stále uvedomujú kde sú ich korene, a že je toho treba veľa spraviť pre nápravu našej takmer rozvrátenej, podmanenej a vykorisťovateľmi zbedačenej domoviny. Teší nás, že náš stánok navštívilo predovšetkým množstvo mladých rodín s deťmi. Práve oni sú našou budúcnosťou a práve im sa treba najviac venovať. Je povinnosťou našej generácie nájsť v sebe odhodlanie do boja za spravodlivejšiu budúcnosť pre naše potomstvo. _MG_7989

_MG_8065

Ďakujeme každému, kto prišiel k nám podebatovať a špeciálne ďakujeme našim kamarátom, ktorí nás prekvapili fantastickým koláčom ktorého poleva niesla znak Mea Patria.

_MG_8030

_MG_7913

_MG_7898

_MG_8053

Dúfame, že vám guláš chutil. V konkurencii približne tridsiatich družstiev sme sa umiestnili vo viac než dôstojnom  striebornom pásme. Do budúceho roku plánujeme bez zbytočnej skromnosti  zaútočiť na zlato. Hlavne však veríme, že sa nás v stánku Mea Patria zíde ešte viac ako v tento pre nás úvodný ročník. Vopred sa tešíme na našich kamarátov a samozrejme našich nových, akcieschopných sympatizantov s ktorými sa spoločne postavíme marazmu a degenerácii.

_MG_7927

_MG_8009

_MG_7986

_MG_8006

_MG_7866

 

Mea Patria