Skutočná ekokalypsa

greta

Meno Gréty Thunbergovej netreba čitateľovi nijako zvlášť predstavovať. Záškoláčka, ktorá namiesto zníženej známky zo správania možno dostane Nobelovu cenu. To za svoj “školský štrajk” pred budovou švédskeho parlamentu, ktorý sa tak trochu nepatrične dodnes nazýva Riksdag (Ríšsky snem). Nie je to však len nejaké neznáme dievča, ktoré by si po mimoriadne horúcom lete v roku 2018 a neobyčajne rozsiahlych lesných požiaroch v jej rodnom Švédsku povedalo “dosť”. Jej rodina totiž patrí k privilegovanému establishmentu, keďže Grétin otec Olof Thunberg je známy herec a režisér a jej predok Svante Arrhenius dokonca dostal Nobelovu cenu za chémiu za (akože ináč) vypočítanie dôsledkov hromadenia skleníkových plynov v atmosfére. 

A tak si to Grétka po svojom chodení poza školu namierila okrem iného tohoto roku aj do New Yorku. Preplavila sa tam na bezemisnej jachte Malizia II. a ja som ako fanúšik kryptozoológie tajne dúfal, že cestou stretne napr. megalodona (obrieho pravekého žraloka, pozn. MP) a tým sa jej spanilá jazda skončí. Ale tu mi trochu ušla ruka. Nie je vhodné písať takto o postihnutom človeku. O čom sa už totiž často nehovorí je fakt, že Gréte Thunbergovej bol diagnostikovaný Aspergerov syndróm, ktorý patrí medzi poruchy autistického spektra. A tu sa dostávame k (ne)morálnemu hodnotovému nastaveniu ľudí, ktorí sa rozhodli toto čudne sa tváriace dievča využiť na svoje ciele, ktoré nie sú ani trochu ekologické, ale predovšetkým ekonomické a ideologické.
Klimatické zmeny majú totiž vraj na svedomí aj tzv. klimatických utečencov a podľa filozofie vládnucej neomarxistickej ideológie by sme ich mali automaticky prijímať do našich krajín, pretože za zmeny podnebia môže výlučne biely človek. Argumentácia to nie je nová, len obmenená. Predtým sa takto používala v prípade kolonializmu. Biela rasa vraj zlikvidovala všetky autentické kultúry, a to všade tam, kam sa rozšírila. Preto má na oplátku tento zločin odčiniť tým, že obyvateľov bývalých kolónii nechá vyžierať štátny rozpočet bývalých metropol, ako aj tých štátov, ktoré nikdy žiadne kolónie nemali. Stačí len, že ich obýva europoidná rasa. O tom, že je to naopak, a že neeurópske národy s veľkým nadšením prijímali všetko čo bolo západné, sa už taktne mlčí.
greta2
Rovnaký argument sa požíva aj pri tzv. klimatických zmenách. Biely muž spôsobil znečistenie prostredia, ktoré následne tieto zmeny vyvolali. Je preto jeho morálnou povinnosťou prijímať klimatických utečencov, pretože to on môže za to, že sa ich domov napr. potápa do oceánu, alebo ho pomaly pohlcuje Sahara. Naposledy tento argument použila nemecká lodná kapitánka Carola Racketeová, ktorá bola zatknutá za neoprávnené zakotvenie na talianskom ostrove Lampedusa so svojou loďou Sea Watch 3 plnou ilegálnych narušiteľov hraníc. Ba dokonca šikovne spojila oba motívy – svoje konanie ospravedlnila potrebou splatiť historický dlh za kolonializmus aj zmenou klímy.
Čo k tomu dodať. Viera, že klimatické zmeny sa dejú výhradne vďaka činnosti človeka, je naozaj iba vierou, ktorú nepodporujú žiadne seriózne vedecké výskumy. Naopak, napr. štúdia Massachusettského technologického inštitútu s názvom “Klimatické dosahy Parížskej dohody” ukazuje, že aj keby predmetnú dohodu všetky štáty striktne dodržiavali, teplota by do konca storočia neklesla o žiadúce dva stupne Celzia oproti súčasnému tempu rastu, ale maximálne o dve desatiny, čo je podstatný rozdiel. Environmentalistov to však nezaujíma, pretože ako bolo napísané vyššie, okrem záujmov ekologických sú tu aj neprehliadnuteľné záujmy ekonomické. V klimatickom priemysle sa totiž točia obrovské peniaze. Ten je postavený na preferovaní solárnej či veternej energie, ktoré majú patriť do kategórie obnoviteľných zdrojov. Ale nepatria. Solárne panely a veterné veže sú totiž vyrobené z materiálov, ktoré pochádzajú z ložísk nerastných surovín. Už sa tam nikdy nevrátia a preto tieto zdroje obnoviteľné nie sú.
Ale nad tým sa dá zavrieť očko, veď peniaze od kapitánov klimatického priemyslu sú vítanou posilou pre ekoteroristické organizácie typu Greenpeace, aby mohli bojovať proti zmenám klímy, všakže! Teraz sa nesnažím spochybňovať, že klimatické zmeny tu sú. Ale tie s najväčšou pravdepodobnosťou súvisia s intenzitou slnečného cyklu a vyskytujú sa na planéte po tisícročia. Raz je klíma teplejšia, inokedy chladnejšia. Preto vikingskí osadníci v rannom stredoveku pomenovali najväčší ostrov sveta Gronland – Zelená zem. A preto v dôsledku Malej doby ľadovej v štrnástom storočí zasa ich potomkovia Grónsko väčšinou opustili. Tu inak získava svoju logiku aj Trumpova snaha túto kolóniu s autonómnym štatútom od Dánska odkúpiť.
EBRwwGCWsAARd6J
Liberálne média sa na tom samozrejme dobre zabavili, hoci človek sa neubráni dojmu, že keby s tým prišiel Obama, považovali by to za najlepší nápad na svete. Ale raz možno bude mať Grónsko mierne podnebie a bude vhodné pre rozsiahlejšiu kolonizáciu, zatiaľ čo veľká časť USA sa zmení na sezónnu púšť. Avšak bolo by tiež veľkou chybou osvojiť si pohľad neokonzervatívcov a veľkého priemyslu v tom zmysle, že človek ku klimatickým zmenám nijako neprispieva. Toto nie je kompatibilné s ideológiou skutočného nacionalizmu, tradicionalizmu a už vôbec nie reakcionárstva ako som o tom písal už tu:

Enviromentalizmus ako Tradicionalizmus

Zoberme si príklad toľko omieľaných lesných požiarov na Sibíri a v Amazónii. Sibírsky požiar v čase svojho najväčšieho rozšírenia denne vyprodukoval toľko CO2, ako tridsať miliónov áut. Pritom len vo Veľkej Británii je registrovaných okolo 45 miliónov áut, čo je len zlomok ich počtu na planéte. Celosvetovo je totiž v prevádzke okolo miliardy automobilov. Tvrdenie, že toto skutočne gigantické číslo nijako neovplyvňuje klímu by bolo naozaj neseriózne. A to tu ešte nie sú započítané exhaláty pochádzajúce z priemyselnej veľkovýroby. Je zaujímavé, že ekoteroristov tieto čísla veľmi nevyrušujú. Zato si všímajú nárast CO2 produkovaný kravami. A preto sa už teraz čoraz častejšie hovorí o budúcnosti plnej lahôdok z hmyzu a morských rias. Ale to už s ochranou životného prostredia nemá nič spoločné.V skutočnosti to len odzrkadľuje fascináciu veľkých mien svetového environmentalizmu ázijskými náboženskými systémami.
Vďaka tomuto všetkému sa javia klimatické zmeny ako zástupný problém. Nie je samozrejme zanedbateľný, ale minimálne Západná civilizácia má aj akútnejšie problémy. Prečo Grétka radšej neprotestuje proti zločinom, ktoré páchajú migranti na jej rovesníkoch naprieč Európou? Prečo neprotestuje proti vymieraniu ľudí európskeho pôvodu? Uvedomme si, že ak niekto tvrdí, že treba znižovať emisie CO2, tak to reálne robia väčšinou len štáty európskeho civilizačného okruhu. Ak je potrebné pre zachovanie ekologickej rovnováhy znižovať počet obyvateľov planéty, tak to opäť robia iba štáty severnej pologule. A to hlavne na svoju vlastnú škodu! Kto si v nedeľu v kostole alebo v skreslenej forme v médiách vypočul Pastiersky list slovenských biskupov, vie o čom hovorím. Od roku 1957 (rok povolenia umelých potratov v Československu) vďaka interrupciám prišlo Slovensko o 1,5 milióna obyvateľov! A tých vraj musíme v blízkej budúcnosti nahradiť migráciou z krajín tretieho sveta. Pritom tieto štáty, ktoré najviac kašlú na životné prostredie a ich obyvatelia sa aj najviac množia, pre zmiernenie negatívnych dopadov zmeny klímy neurobili vôbec nič.
images
A tu je skutočné jadro problému. Čo sa asi stane v budúcnosti s planétou, keď na nej budú dominovať ľudia s takýmto správaním? Čo sa stane, ak príslušníci západnej a slovansko-ortodoxnej civilizácie postúpia až na pokraj vyhynutia? TOTO by bola skutočná ekologická katastrofa! Vedci hovoria, že asi za miliardu rokov, paradoxne kvôli nedostatku CO2, život na Zemi zanikne. Ale to sa stane vďaka prirodzenému vývoju života planéty. Biosféra však môže byť ohrozená oveľa, oveľa skôr. K tomu dôjde vtedy, keď miesto Európana triediaceho odpad bude na veľkej časti planéty dominovať napr. nezodpovedný Afričan. Povedzme si otvorene, že s ekológiou to skutočne vážne myslí len tá “genocídna” a “fašizoidná” biela rasa. Ak sa časom stane v rámci planéty percentuálne zanedbateľnou, zmizne aj reálna snaha o ochranu prírody. Až to bude tá skutočná ekokaplypsa!
Mgr. Miroslav Kuna