Chata Mea Patrie – Vysoké Tatry 2016

V polovici júna, podobne ako pred rokom sme sa rozhodli zorganizovať chatu pre členov a sympatizantov O.Z. MEA PATRIA. Tentoraz sme zamenili Nízke Tatry – Krpáčovo za Vysoké Tatry – oblasť Tatranská Štrba. Napriek tomu, že predpovede počasia nám spočiatku nedávali nádej na plnohodnotné využitie voľného času v horách, za 5 dňový pobyt sme zvolili dve túry stredne náročného charakteru.

  

Turistickú sezónu vo Vysokých Tatrách sme otvorili výletom na Hincovo pleso. Náš pôvodný zámer absolvovať Rysy zhatilo neisté, mimoiadne veterné počasie. Ale i tak zhruba dvojhodinová túra od Popradského Plesa nám prinášala krásne prírodné scenérie a úžasné pohľady na majestátne vrcholy hôr. Najväčší problém pred cieľom nám spôsoboval silnejúci chlad a vietor, o to bol však vzácnejší pôžitok, keď sme dorazili na miesto.

Ďalšiu trasu sme zvolili od Štrbského plesa s cieľovým bodom výstupu Predné Solisko. Cestou sme sa občerstvili na chate pod Soliskom. Hoci sme boli celkom dobre pripravení, nie ako poniektorí ,,turistickí extrémisti” absolvujúci výstup v botaskách či dokonca v sandálach , šlo sa nám posledné metre opäť kvôli veternému počasiu stále ťažšie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tohtoročná turistika v horách nám znovu ukázala, koľko neuveriteľných prírodných krás na Slovensku máme.  Necháme sa prekvapiť kam sa vyberieme o rok a opať spoznáme kúsok krasy našej zeme. Niečo mi v duchu napovedá, že by to mohli byť Pieniny. Veríme, že znovu zostavíme dobrú partiu, tak ako to bolo teraz  a vyrazíme v púť .

Mea Patria