Aj matovičovci majú svojho kotlebovca

15_SNJ_ProkešOĽaNO je naozaj široká strana zastupujúca kresťanov i ateistov, rómov i nerómov a teraz už aj militantných antifašistov v podaní J. Smatanu, ale aj ľudí, ktorým sa kotlebovské názory zaiste nebridia. V podstate je naozaj pravda, že na kandidátke OĽaNO sa stretli všetky názorové prúdy. Zaujímavé je, že predstaviteľom OĽaNO, ktorí v roku 2016 vybiehali zo sály NRSR na protest proti vystúpeniam poslancov za ĽSNS v pléne, dnes nevadí s nimi zdieľať jednu kandidátnu listinu. Nuž, časy sa menia. Aj ujo Igor začal iniciatívne chodiť do debát s Kotlebom, ba dokonca si u neho chcel vybaviť možnosť vystupovania na mítingoch ĽSNS. Zaiste tomu prispôsobil aj výber kandidátky, ako sa sám chváli, najlepšej v histórii. 

Jedným z nich je i kandidát č. 65. František Hőger. V nedávnej minulosti pôsobil ako predseda Slovenskej ľudovej strany. Tá sa hrdo hlási k nástupníctvu po Hlinkovej slovenskej ľudovej strane (HSĽS), ktorá bola štátostranou počas Slovenského štátu (1939 – 1945). Je len zaujímavé, že bratranec uja Igora slovutný župan Viskupič – presvedčený antifašista, neskolaboval po prevalení sa týchto informácií. Ale nechajme hovoriť fotografie, samé za seba:

15_SNJ_Hoger

František Hőger, ako predseda Slovenskej ľudovej strany reční na stretnutí slovenských nacionalistických strán – vedľa neho vľavo bývalá ministerka školstva za SNS E. Slavkovská, ďalej bývalý predseda SNS P. Prokeš, napravo zas M. Kotleba toho času ešte v uniforme Slovenskej pospolitosti, čo rečníkovi dnes kandidujúcemu za OĽaNO zjavne neprekážalo.

15_SNJ_KotlebaFrantišek Hőger – úplne naľavo – načúva prejavu vodcu Slovenskej pospolitosti Mariána Kotlebu, pričom po jeho pravici vidno A. Mihálika, mimochodom kandidáta OĽaNO v roku 2012 pod číslom 39. na kandidátke OĽaNO. Ďalší v poradí je R. Kyseľ, aktivista ĽSNS v Žiari nad Hronom a okolí, ktorý dnes zastáva 18-te miesto na kandidátke ĽSNS v terajších voľbách.

Je teda nádej, že pri takomto personálnom prieniku dôjde aj k voličmi očakávanej spoluprácii medzi týmito opozičnými stranami, čo by bolo nakoniec len vyslyšanie nálad slovenského voličstva, ktoré si neželá svár a hlúpe kádrovanie, ale prácu na prospech celej spoločnosti.